W kwietniu 2014 roku pojawiły się na bloku cztery wpisy. Wszystkie były poświęcone zadaniom, które pojawiały się w polskiej i zagranicznej edycji "Agenta". Poniżej krótkie wspomnienie sprzed pięciu lat.
Zejście (zjazd) z tamy
W opisie zadania tej informacji nie zawarłem, bo były to jeszcze czasy przedgwiazdorskie. Otóż właśnie w tym zadaniu po raz pierwszy (chyba) i jedyny w starych edycjach pada sformułowanie tak często powtarzane w edycjach gwiazdorskich - sojusze... Dokładnie brzmiało to jednak tak: Przemek i Rysiek zawierają pierwszą sztamę w agencie... Lektor potem jednak słusznie zauważa: Czy zaufanie to dobry pomysł na grę w agencie? Jakże mocno różni się to od tego, co próbują nam zarówno uczestnicy jak i telewizja wmówić w obecnych edycjach.... Teraz przecież jesteśmy bombardowani informacjami, że bez sojuszy nie da się wygrać. Sojusze są niezbędne - wtedy natomiast, w mojej opinii słusznie, wprowadzano wśród widzów spory element niepewności sugerując, że każda "sztama" może być błędem, bo przecież ktoś z nich jest agentem. Link do zadania.
Trzy pytania
To jedno z tych zadań, które spokojnie można wykorzystać w każdej edycji, bo mimo iż reguły są znane, pytania trzeba wymyślić swoje. W niektórych edycjach pytania były doprawdy ciekawe. Jeśli ktoś chciałby co nieco poczytać o jakże prostym wyzwaniu - link do zadania.
Ułożenie czterech trójkątów
Do opisu zadania dodałem drobny fragment. Otóż pisząc post w 2014 roku zastanawiałem się, czemu Meller nie uznał zaproponowanego przez grupę rozwiązania (kwadrat i dwie przekątne), skoro była mowa o czterech identycznych trójkątach... Prawdopodobnie właściwy trop wskazał jeden z komentujących - otóż Meller dodał takie oto słowa: "cztery - ani więcej, ani mniej". W przypadku przekątnych w kwadracie trójkątów można naliczyć osiem, z czego pierwsza czwórka jest różna od drugiej.... Link do zadania
Tworzenie dzieła sztuki
Przyłapałem siebie na błędzie. Pięć lat temu użyłem niepoprawnego sformułowania "w każdym bądź razie". Poprawnie jest oczywiście "w każdym razie".., Co do zadania - naszła mnie taka myśl: skoro uczestnicy agenta, którzy nigdy wcześniej tworzeniem dzieł sztuki się nie zajmowali, byli w stanie przygotować coś, co potrafiło zmylić profesjonalistów, czy nie świadczy to o wspomnianej tzw. "sztuce nowoczesnej"? Link do zadania
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Komentarz pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora