sobota, 1 listopada 2014

Figury akrobacji lotniczej

Dziś napiszę o zadaniu, które nie pojawiło się w polskiej edycji "Agenta". Przedstawię je na podstawie brytyjskiej wersji programu. W Wielkiej Brytanii pojawiło się ono w drugiej edycji, w drugim odcinku.
W zadaniu wzięli udział wszyscy uczestnicy, a więc dziewięć osób. Grupa pojechała w okolicę pasa startowego (lotnisko), gdzie dowiedziała się, co ją czeka. Otóż na początku uczestnicy otrzymali informacje, jak wygląda siedem różnych figur akrobatycznych wykonywanych przez samoloty - to znaczy co i jak po kolei samolotem robi pilot, by wykonać konkretną figurę. Zawodnicy mieli pół godziny na zapamiętanie owych "instrukcji". 
Po upływie wskazanego czasu zaczęła się walka o pieniądze, konkretnie o dziesięć tysięcy funtów brytyjskich. Każdy z zawodników wsiadał do samolotu wraz z pilotem, który w trakcie lotu wykonywał jedną z figur akrobatycznych. Zadaniem lecącego z nim uczestnika było odgadnąć po zakończeniu pokazu lotniczego, co to była za figura. Do zdobycia pieniędzy wystarczyło, aby choć pięć z dziewięciu osób poprawnie odgadło akrobatyczną figurę.
Pierwszy uczestnik odpowiedział prawidłowo, drugi nie zdołał poprawnie zidentyfikować figury, błędną odpowiedź podali także dwaj kolejni uczestnicy. Na szczęście kolejne trzy osoby odpowiedziały poprawnie. Do zdobycia pieniędzy wystarczyło więc, by jedna z dwóch pozostałych osób, które jeszcze nie wykonywały zadania, poprawnie zidentyfikowały akrobację. Niestety, ósma osoba podała błędną nazwę, dlatego też wszystko było w rękach ostatniego uczestnika. Od jego odpowiedzi zależało, czy grupa wygra pieniądze. Osoby, które z ziemi obserwowały ewolucję nie potrafiły jednoznacznie wskazać jej nazwy, na szczęście uczestnik, który kończył zadanie wskazał prawidłową odpowiedź, dzięki czemu grupa wygrała pieniądze.
Jeśli chodzi o agenta - startował jako czwarty i oczywiście nie udzielił prawidłowej odpowiedzi.
Belgia - zadanie pojawiło się również w edycji belgijskiej. Był to siódmy odcinek trzeciej edycji. Różnice z wersją brytyjską? Do wygrania było 4 tysiące euro, do nauczenia dziewięć figur akrobatycznych, a odgadnąć trzeba było co najmniej trzy z nich (na pięć prób). Startowało czterech uczestników, co oznaczało, że jeden z nich będzie musiał wsiąść do samolotu dwukrotnie. Ciekawostką jest fakt, że w tym przypadku wszystkie akrobacje miały nazwę drinków lub innych alkoholowych trunków (Krwawa Mary, Martini, itp.).
O tym, czy poprawnie odgadli co najmniej trzy akrobacje uczestnicy dowiedzieli się dopiero, kiedy zostały wykonane wszystkie loty. Wówczas okazało się, że mają... tylko dwie poprawne odpowiedzi. Nie wygrali więc pieniędzy. Co interesujące, agent, który startował jako pierwszy, udzielił prawidłowej odpowiedzi. Ciekawe, czy to tylko przypadek, czy chodziło o odwrócenie uwagi od siebie tuż przed finałem?
Holandia - zadanie pojawiło się w szóstym odcinku piątej edycji holenderskiej. Zasady były nieco inne. To nie osoba, która leciała samolotem miała odgadnąć akrobację - ona miała ją jedynie opisać, a inna osoba miała za zadanie odgadnąć na podstawie opisu, co to była za figura. Do wygrania było 3 tysiące euro. Grupa została podzielona na trzy pary. By wygrać pieniądze, prawidłowej odpowiedzi musiała udzielić każda z par. Udało się jednak poprawnie zidentyfikować tylko dwie akrobacje. Okazało się jednak, że wciąż można było wygrać pieniądze. Otóż wcześniej jeden z uczestników został obdarzony przez grupę "zaufaniem", dzięki czemu teraz mógł pomóc uratować zadanie. Musiał jednak w roli pasażera wykonać i opisać grupie aż trzy figury, by tamci mogli odgadnąć, co za akrobację pilot przed chwilą wykonał. Tym razem udało się odgadnąć i pieniądze trafiły do puli nagród. I całe szczęście, bo gdyby się nie udało, 3 tysiące euro zostałoby zabrane z dotychczas zarobionych pieniędzy.
Ważna uwaga - w porównaniu z innymi edycjami możliwych ewolucji było niewiele, raptem cztery, pewnie też i łatwiej o odgadnięcie. Agent był jednym z odgadujących i odpowiedział poprawnie na pytanie, o jaką figurę chodzi. Może gdy udzielał odpowiedzi wiedział, że ktoś inny nie zidentyfikował poprawnie akrobatycznej figury?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora